Oje

 

Günlük hayatınızı renklendirecek ve güzelliğinize bambaşka bir yorum katacak olan birbirinden renkli ojeler Mara’da sizi bekliyor. Kadınların bakım ve güzellik anlayışına dinamik ve yenilikçi bir bakış kazandıran Mara ojeleri özgün serileriyle farklı zevklere hitap ediyor. Geniş ürün yelpazesinin büyük bir kısmını oluşturan ve en sık tercih edilen serilerin bulunduğu oje kategorisinde, kendinize en çok hitap eden ojeyi bularak günlük yaşamınızı renklendirebilir veya özel günleri daha özel kılabilirsiniz.

 

Renkli oje, simli oje, ayna efektli oje, karanlıkta parlayan oje ve ısıya göre renk değiştiren oje ile Türkiye’de ilki başarmış olan yenilikçi Mara ürünlerini kullanabilir, beyaz oje, kırmızı oje, mavi oje, mor oje, pembe oje, sarı oje, siyah oje ve yeşil ojeler ile farkı renkleri tırnaklarınıza yansıtabilirsiniz. Birbiriyle kombinlenerek en özgün tırnak görünümü kazandırmaya uygun Mara ojeler arasından daha sade renkleri tercih edebilir ya da hareketli ve dinamik ojeler ile gün boyu enerjinizi yenileme imkanı bulabilirsiniz.

 

Farklı Zevklere Hitap Eden Çeşitlerde Oje Seçenekleri

 

Mara’nın oje kategorisine ait tüm ürünleri farklı özellikleriyle ön plana çıkmakta, farklı zevklere hitap etmesiyle sık tercih edilen ürünler olma özelliği taşımaktadır. Tek Renkli Ojeler, Mirror Ayna Efektli Ojeler, Karanlıkta Parlayan Ojeler, 2 Renkli Renk Değiştiren Ojeler, 3 Renkli Renk Değiştiren Ojeler ve Gökkuşağı Efektli Ojeler ile yenilikte sınır tanımayan Mara, kullanıcıya günlük hayatında daha enerjik bir his kazandırmakta veya özel günlerde kendini en özel hissetmesini sağlamaktadır. Birbirinden özel ürünler arasından ruhunuza en çok hitap eden ojeleri hemen sipariş ederek Mara’nın renkli dinamik ve yenilikçi dünyasını deneme fırsatını yakalayabilirsiniz

 

 

Yeni yılın gelişiyle birçok alanda yeni trendlere olan ilgi gitgide artıyor ve oje seçimler de bu ilginin büyük bir parçası haline gelmeye başlıyor. Hal böyle olunca, oje ve nail art severler de yeni trendleri sıkı takip ederek, modayı başka bir açıdan yakalamaya çalışıyor, 2021 oje trendleri konusunda sıkı araştırmalar yaparak yeni yıla şimdiden hazırlık yapıyor. Peki bu yeni yılda en çok hangi ojeler ilgi görecek ve hangi renklere ilgi daha fazla olacak, yeni yılın manikür trendleri neler olacak? Gelin birlikte görelim.

 

 

Manikürde Uzun Tırnaklara Veda Dönemi

 

 

2021 oje trendleri konusuna değinmeden önce tırnak şekilleri ve manikür ile başlamakta fayda var. Pandeminin de etkileriyle sık sık hijyen ve temizlik kurallarına uyma gereksinimi geçtiğimiz 2020 yılında kısa tırnakların tercih edilmesinin önünü açmıştı. Buna bağlı olarak, oje seçimlerinde de manikür tipine uygun oje türleri ve renkleri yıla damgasını vurmuş, öncelik temiz görünüm halini almıştı.

 

2021 yılında henüz tam olarak atlatamamış olduğumuz pandemi nedeniyle, sağlık açısından önem taşıyan hijyenin bir süre daha ön planda olmaya devam edeceği somut bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Buna bağlı olarak, oje seçimlerinde de diğer yıllara göre değişiklikler oluşacağı, bu değişimlerin 2021 oje trendleri olarak hayatımızda yer bulacağı anlaşılıyor. Bu noktada bir diğer önemli unsur ise şüphesiz renk seçimleri olacaktır.

 

 

2021 Oje Trendleri Sıra Dışı Renklerle Güzellik Dünyasına Damga Vuracak

 

 

2021 oje trendleri arasında yıla en çok damgasını vuracak olanların başında metalik renkler geliyor. Geçmiş dönemlerde yerini sade renklere bırakmış olan bu sıra dışı görünüme sahip ojeler, yeni yılda geri gelerek, varlığını hatırlatacak ve ihtişamlı görünümlerle belki de uzun süre tırnakları süsleyecek gibi duruyor. Özellikle yaz aylarında gitgide daha fazla moda haline gelecek olan ve belki de 2021’in ikonu haline gelecek olan bu ojeleri her zamankinden daha çok göreceğiz gibi.

 

Sıradan ve sadelikten uzak ojeler, her ne kadar trend haline gelecek olsa da, sadelikten yana olanlar için de bazı renkler her zamanki modasını koruyarak güzellik dünyasının vazgeçilmezleri olmaya devam edecek. Kırmızının tonları olan bordo ve gül kurusu ile, kahverengi, siyah, koyu gri renkler, şimdiden 2021 oje trendleri arasında gösteriliyor ve özellikle sonbahar ve kış aylarında sık karşımıza çıkarak risksiz güzelliğin anahtarı haline geleceğe benziyor.

 

Tüm bu yeni moda ve trendlerden French manikür de nasibini alıyor diyebiliriz. Bilindiği üzere French, geçmiş yıllardan bu yana, genellikle beyaz renkler ve düz çizgilerle gerçekleştirilmekteydi. Ancak 2021 yılı bu algıyı tamamen değiştiriyor ve yeni bir bakış açısıyla tırnakları süsleyecek gibi duruyor. Buna bağlı olarak 2021 oje trendleri arasında yer alan yeni french manikür renkleri arasında mor, yeşil, turuncu, lacivert, altın ve gümüş renkler yer alırken, düz çizgilerin yerini de kavisli çizgiler alıyor.

 

 

2021 Nail Art Severleri Unutmuyor

 

 

Nail Art severler her yıl olduğu gibi bu yılda da tırnaklarını doyasıya süslemeye devam edebilecek ve bunu yaparken trendin dışında kalmayacak. Ancak yeni yılda kendilerini bekleyen yeni trend desenler ve tasarımlar da yok değil. Sulu boya görünümüne sahip tasarımlar ile emoji desenlerini ön plana çıkaracak olan 2021 oje trendleri, yeni görünümlü tırnaklarla bizi buluşturacak ve yaratıcılığın sınırlarına şahitlik etmemizi sağlayacak.

 

Söz konusu nail art olduğunda bazı gereksinimler oluşmuyor değil. Bu gereksinimler oje trendleri her ne olursa olsun ve moda her ne kadar değişirse değişsin, her zaman önemini koruyor, oje uygulamayı kolaylaştırarak mükemmel güzelliğe ulaşmaya katkıda bulunuyor. Özellikle sık sık el yıkanan bu dönemde, büyük uğraşlarla gerçekleştirilen nail art çalışmalarının bozulmaması adına, baz cila oje ve top coat oje kurutucular ön plana çıkacak gibi duruyor.

 

2021 oje trendleri arasında gösterilen birçok oje, bize, geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz tasarımları ve manikür görünümlerini unutturacağının, güzellik dünyasına yepyeni bir görünüm kazandıracağının sinyallerini şimdiden vermeye başladı. Hal böyle olunca bu sıra dışı ojeleri ve onların en güzel görünümünü sağlayan yan ürünlerin önemi de gitgide büyüyor.

 

Siz de trendleri yakından takip edenlerdenseniz ve modaya ayak uydurmak isteyenlerdenseniz, Metalik Ayna Efektli Oje, sade renkte Peak Colors Oje serisi, birçok farklı renkte French Manikür Kalemi, oje çıkarıcı baz cila Peel Off Base Coat ve top coat görevi gören Ekstra Hızlı Oje Kurutucu ürünleriyle ünlü Mara Kozmetik ile yeni yılın ikonu haline gelebilirsiniz.

 

Oje seçimi birçok kadının tırnak bakımı ve güzelliğinde kabusu haline gelmiş bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun renk ve tonu bulmada yaşanan zorluk kimi zaman yanlış oje seçimi ve renklerin ten rengine uyumsuzluğuyla sonuçlanabilmektedir. Buna bağlı olarak kişilerin, tercih ettikleri ojelerin kendilerine olabildiğince uygun olması, tırnakların ve genel görünümün güzelliğini de doğru orantılı bir biçimde etkilemektedir diyebiliriz. Peki en etkili ve başarılı oje seçimi nasıl yapılır? Bu seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Tercih Edilen Renklerin, Ten Rengine Uygun Olmaması

 

Oje seçimi genel itibariyle beğenilen renkler üzerine yapılmaktadır. Bunun haricinde kadınlar, kimi zaman farklı ve daha önce denemedikleri renk veya tonlara yönelerek tırnaklarda farklı bir güzellik yorumu sağlamaya da çalışmaktadır. Ancak beğenilen renkler veya farklı yorumlama amaçlı alınan ojeler her zaman kişinin ten rengine uygun olmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişinin kendi ten rengini iyi tanıyıp tercihlerini buna göre yapması büyük önem taşımaktadır.

 

Ten renginin oje seçimi konusunda anahtar rol oynadığı belirtilse dahi, doğru oje tercihleri yapmak konusunda gerekli olan unsurlar bazen belirgin olmayabilmekte, kadınlar bu konuda kendilerinin aydınlatılmasına ihtiyaç duyabilmekte, doğru renk ve tonları seçmekte güçlük çekmeye devam etmektedirler.

 

Oje Seçiminde Anahtar: Ten Rengi ile Uyum

 

Etkili ve doğru oje seçimi konusunda izlenmesi gereken ilk yol, kişinin ten rengiyle uyumlu renk yelpazesine hakim olması ve mümkün olduğunca bu renk tonlarına bağlı tercihler yapmasıdır. Ancak tercih edilen oje renkleri ten renkleriyle uyumlu olmasa dahi, bu durum kadınların bazı renk veya tonlara olan ilgilerini değiştirmemektedir. Bu gibi durumlarda, oje seçimi, kıyafet rengi ile kombinlenerek ten rengi uyuşmazlığı gizlenebilmektedir.

 

Ten rengi ve oje rengi arasındaki uyuma açıklık getirmek amacıyla, farklı ten renklerine uygun olan renklerden ve tonlarını daha detaylı incelemek gerekmektedir.

 

Açık Ten: Bu tene sahip olanların bej veya kahverengi tonlarını tercih etmelerinin cildi daha soluk gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle pembe tonlarına sahip krem rengi ojelerin kullanımı, cildin daha canlı görünmesine katkı sağlamaktadır. Soğuk Buğday: Bu ten rengine sahip olanların gri tonlarını içinde barındıran ojelere yönelmeleri cilde daha doğal ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

 

Sıcak Buğday: Ülkemizde kadınlar tarafından sıklıkla görülen bu ten rengine en yakışan oje somon renkliler ve onun tonlarıdır. Bu renkte yapılan oje seçimi tırnaklara daha fazla canlılık kazandırmakta ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunmaktadır.

 

Esmer ve Bronz: Genel itibariyle açık kahve ve kahverenginin etrafında toplanan diğer tonların tercih edilebileceği esmer ve bronz ten renginde aynı tonların metalik modellerinin de oldukça hoş bir görünüm kattığı bilinmektedir.

 

Sevdiği Renklerden Vazgeçemeyenler İçin Kıyafet ve Oje Kombini

 

Daha önceki bölümlerde bahsettiğimiz gibi oje seçimi ten rengine uygunluğu dışında kişisel zevklere göre de belirlenen bir tercihtir. Bu durumda, kadınlar, çoğu zaman oje ve ten rengi uyumunu bir kenara bırakarak kıyafet ile kombin yapma yolunu seçebilmektedir. Peki bu mümkün müdür? Elbette mümkündür, fakat her kıyafet ile sevilen renkler uyuşmayabilmektedir. Buna bağlı olarak, çeşitli kıyafet tür ve renklerine bağlı olarak oje seçimi konusunda yardımcı olabilecek renklerini sizin için derledik.

 

Kırmızı Kıyafet: Giyim dünyasının belki de en dikkat çeken renklerinden biri olan kırmızıya en uygun oje renkleri arasında siyah ve beyaz yer almaktadır. Aynı zamanda mavi ile de kullanılabilen bu renk, özellikle özel günlerde gümüş ve altın renklerde oje seçimi ile de gösterişli bir görünüm sağlamaktadır.

 

Mavi Kıyafet: Genel itibariyle açık mavi tonları ve turkuaz gibi renkler ile uyumlu olan bu kıyafetler, beyaz ve gümüş renkleriyle de kombinlenerek zarif görünüm kazandırmaktadır.

 

Sarı Kıyafet: Kombinlenmesi belki de en zor renklerden olan sarı rengini turkuaz, mor, turuncu veya yeşil gibi diğer canlı renklerle destekleyebilir canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Siyah rengiyle tam uyumlu olan sarı kıyafetler altın ve bej gibi renklerle de uyum sağlayabilmektedir.

 

Siyah Kıyafet: Hemen hemen her renk ile uyumlu olan siyah kıyafetler oje seçimi konusunda da kişiye özgür alan bırakmaktadır. Ancak en etkili görünümü gümüş, beyaz, kırmızı ve kırmızı tonları ile vermektedir. Bu renkte kıyafetler yine aynı renk olan siyah veya sarı oje birlikte de kombinlenebilmektedir.

 

Beyaz Kıyafet: Kırmızı, altın, gümüş, siyah veya pastel tonlar ile uyum sağlayabilen beyaz, aynı zamanda Nail Art için uygun olmasıyla da tercih sebebi olabilmektedir.

 

Oje seçimi, her ne kadar, kişisel zevklere hitap ediyor olsa da ten rengi veya kıyafet seçimleriyle de uyumlu olması gereken bir tercihtir. Buna bağlı olarak kadınların, günlük kullanımda veya özel günlerde oje tercihlerini bu kriterlere göre yapmaları daha estetik bir görünüm açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak söz konusu seçim kimi zaman zorlu bir sürece dönüşebilmekte, aranan veya ihtiyaç olan renklerin bulunmasında zorluklar yaşanabilmektedir.

 

Siz de oje seçimi konusunda zorluk çekiyor ya da istediğiniz renk tonlarını bulmakta zorluk çekiyorsanız, Mara’nın birbirinden canlı ve eşsiz renklere sahip ojelerini keşfedin, oje tercihi sırasında yaşanılan tüm zorlukları ortadan kaldırın.

 

Bilindiği üzere kadınların estetik ve güzellik bakımından kullandıkları en önemli ürünlerden biri ojelerdir. Ancak ojeler gündelik hayat içerisinde birçok faktöre bağlı olarak soyulabilmekte, sararabilmekte veya çeşitli darbelerle bozulmalara maruz kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda estetik görünümü bozulan ojenin çıkarılıp yenisinin sürülmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

 

 

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

 

Hiç şüphesiz oje çıkarmak dendiğinde akla ilk gelen ürün aseton olmakta ve yıllardır bilinen bir yöntem olarak kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm bunlara rağmen, tırnak ve genel vücut sağlığına olan zararları göz önünde bulundurulduğunda alternatif olarak asetonsuz oje çıkarma yöntemleri ve ürünleri ortaya çıkmış, yaygınlığını zaman içerisinde gitgide arttırmıştır. Peki bu yöntem ve ürünler nelerdir?

 

Asetonun İnsan Sağlığına Zararları

 

Asetonsuz oje çıkarma yöntemlerinden veya ürünlerinden bahsetmeden önce asetonun ilk olarak tırnak ve genel vücut sağlığına olan zararlarına değinmek gerekmektedir. Doğada da bulunan zararlı maddelerin bir araya getirilerek oluşturulduğu aseton, ojenin çıkarılmasında etken olan kimyasal bir çözücüdür. Ancak uygulanması esnasında, tırnakta gözle görülebilen veya görülemeyen çeşitli tahribatlar bıraktığı da bilinmektedir.

 

Aseton ilk olarak tırnak ve tırnak köklerinde olumsuz etkilere sebep olmakta ve buna bağlı olarak kırılma ve yumuşamanın önünü açmaktadır. Ciltte tahriş yaptığı da bilinen bu ürün, güzellik amaçlı oje uyguladığınız tırnaklarınızın zaman içerisinde çeşitli deformasyona uğramalarına ve istemsiz bir şekilde bakımsız bir görünüme sahip olmalarına neden olmaktadır.

 

Aseton, tırnakların yanı sıra ciltte yarattığı tahribat ile yine estetik güzelliği negatif yönde etkilemekte ve uzun süreli solunması durum ciğerlere zararlar verebilmektedir. Tüm bunlara bağlı olarak birçok alternatif asetonsuz oje çıkarma yöntemleri çeşitli dönemlerde kadınlar tarafından denenmiş, hatta doğal yöntemlerin önünü açmaya başlamıştır.

 

Asetonsuz Oje Çıkarmanın Doğal Yolları

 

Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri arasında birçok doğal alternatif zaman içerisinde kadınlar tarafından tercih edilmiş, asetonun verdiği zararlar ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Bunlar arasında, kastor yağı, limon, sirke ve diş macunu gibi malzemeler yer almış, evde oje çıkarma yöntemlerine yönelim zaman içerisinde gitgide artmıştır. Böylece asetonsuz oje çıkarma yöntemleri kolay uygulamalarla denenmeye başlayarak tırnakların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan faktörler ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

 

Söz konusu yöntemler her ne kadar evde kolay uygulanabilir oluşu ve doğal oluşuyla kadınlar tarafından ilgi çekmiş olsa da aseton kadar etkili olmayışı nedeniyle zaman içerisinde yerini bir başka asetonsuz oje çıkarma yöntemi olan oje çıkarıcı yeni nesil ürünlere bırakmaya başlamıştır.

 

Su Bazlı Yeni Nesil Oje Çıkarıcı

 

Asetonun tırnaklarda ve tırnak çevresinde, kısa ya da uzun vadede yarattığı tahribatın önüne geçmek için evde uygulanan birçok alternatif yöntemin bulunduğundan bahsetmiştik. Ancak bu yöntemler her ne kadar sağlıklı olsa da ojelerin kısa vadede tırnaktan çıkarılmasını sağlayamamaktadır. Buna bağlı olarak yeni nesil asetonsuz oje çıkarma yöntemleri ve ürünleri kendini göstermeye ve zaman içerisinde birçok kadın tarafından tercih sebebi olmaya başlamıştır.

 

Yeni nesil oje çıkarıcılar asetondan farklı olarak su bazlı yapıya sahip olmaları nedeniyle tırnak sağlığını olumsuz yönde etkileyecek faktörleri ortadan kaldırmaktadır diyebiliriz. Soyarak tırnaktan çıkarılmayı sağlayan bu ürünler, asetonsuz oje çıkarma yöntemleri arasında ön plana çıkmış ve sahip oldukları diğer tüm avantajlar ile kadınların tırnak bakımında olumlu yönde büyük rol oynamaya başlamıştır.

 

Tırnak Bakımında Yepyeni Bir Dönem

 

Asetonsuz oje çıkarma yöntemlerini geride bırakan ve getirdiği yenilik ile adeta tırnak bakımında çığır açan oje çıkarıcılar, ilk olarak su bazlı oluşları ve sağlığa zararlı olan asetonu geride bırakmalarıyla tercih sebebi olmuştur demek yanlış olmaz. Ancak söz konusu ürünlerin avantajları yalnızca sağlık ile sınırlı değildir. Aynı zamanda, bakımına önem veren tüm kadınların tırnaklarında oluşturmak istedikleri estetik görünüme de de olumlu yönde katkı sağlayarak daha güzel ve bakımlı tırnakların önünü açmıştır.

 

Oje çıkarıcılar, tırnağa ojeden önce bir veya tercihe bağlı olarak iki kat sürülmektedir. Daha sonra tercih edilen oje, söz konusu su bazlı ürünün üzerine uygulanmakta ve ojenin ve içerisindeki kimyasal maddelerin tırnak ile direkt olarak temas etmesi durumunu ortadan kaldırmaktadır. Böylece, tırnak ve çevresinin sağlıklı kalması sağlanarak dış etmenlerden etkilenmesi engellenmekte, ojenin çıkarılmak istenmesi durumunda soyularak sorunsuz bir biçimde kaldırılmasını sağlanmaktadır.

 

Asetonsuz oje çıkarma yöntemlerinden olan bu yeni nesil su bazlı oje çıkarıcılar sağlık haricinde, estetik açıdan da avantaj sağlamaktadır. Ürünün üzerine uygulanan ojelerin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlarken, Nail Art ile uygulayan kadınlar için de büyük avantaj haline gelmektedir. Siz de yeni nesil su bazlı oje çıkarıcıların mucizesini keşfetmek ve bakım yaparken aynı zamanda sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesini engellemek istiyorsanız, Mara’nın Peel-Off Base Coat ürününü keşfedin, asetonsuz oje çıkarma sayesinde hem tırnaklarınızda tam koruma sağlayın hem de ojeleriniz pürüzsüz bir görünüme kavuşsun.

 

 

Kolay Oje Sürme Teknikleri Nelerdir?

 

 

Oje kadınların hemen hemen tamamının uyguladığı güzellik ve bakım unsurlarından biridir. Birçok rengi ile çeşidi bulunan bu tırnak bakım ve güzellik ürünleri, farklı zevklere hitap eden geniş yelpazesiyle de günümüzde kadın güzellik dünyasında büyük yer tutmaktadır. Ancak her bakım unsuru gibi ojelerin de uygulanırken zaman alması ve kimi zaman bozulması nedeniyle tekrar sürülmesi zorunluluğu çoğu kadının problemlerinden biri olarak kendini göstermekte, kolay oje sürme teknikleri konusunda bilgi edinmeye yöneltmektedir.

 

Tüm bu sorunlara yönelik geliştirilen yöntem ve ürünler, kadın yaşamını kolaylaştırmayı hedef alarak, oje sürme sürecinde yaşanabilecek zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Peki, kolay oje sürme teknikleri nelerdir? Bu süreçte kullanılabilecek ek ürünler hangileridir?

 

Kolay Oje Sürme Teknikleri Doğru Törpü Uygulaması İle Başlar

 

Bilindiği üzere oje, tırnakları süslediği kadar sürmesi kimi zaman oldukça zor olan bir güzellik ürünüdür. Buna bağlı olarak kolay oje sürme teknikleri gitgide ön plana çıkmaya başlamış, zaman kayıpları büyük ölçüde önlenmeye başlanmıştır. Elbette söz konusu yöntemi gerçekleştirmeden önce rutin tırnak bakımlarının gerçekleştirilmesi tekniklerin başarıya ulaşmasında büyük rol oynamaktadır. Buna bağlı olarak, uygulamadan önce ilk yapılması gereken doğru ve etkili bir törpüleme işleminin yapılması ve hatta mümkünse öncesinde ince bir kat koruyucu ön cila uygulanmasıdır.

 

Kolay oje sürme teknikleri arasında en önemli noktalardan ilki törpüleme sonrasında tırnaklarının tümünün aynı ölçüde olmasıdır. Zarif bir görüntü elde etmenin altın kurallarından olan bu unsur, aynı zamanda tırnak yapısının düzelmesini sağlayarak daha pürüzsüz bir oje deneyimi sunmaktadır. Bunun haricinde, dar tırnaklara sahip olanların tırnaklarını köşeli olacak biçimde; yayvan tırnak yapısına sahip kişilerin ise köşelerden tırnak altlarını inceltecek şekilde törpülemeleri gerekmektedir. Bu yöntem estetik görünüm açısından büyük fayda sağlamaktadır.

 

Uygulama Yöntemlerindeki Özen Oje Sürmeyi Kolaylaştırıyor

 

Konu kolay oje sürme teknikleri olduğunda, ön plana çıkan bir diğer önemli unsur uygulama yöntemleridir diyebiliriz. Yanlış uygulanan ojelerde estetik olmayan görüntüler ortaya çıkabildiği gibi oje yapısında bozulmalara da rastlanabilmektedir. Bu nedenle uygulama esnasında ojenin tırnak dibinin 1-2 mm ucundan başlanarak uca doğru uygulanması ve kurumadan üzerinden tekrar geçilmemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; oje sürme sürecinin ilk aşamasında ince bir katman sürülerek uygulamaya başlanmalı, daha sonra ikinci kat uygulanmalıdır.

 

Kolay oje sürme teknikleri adı altında dikkat edilen bir diğer önemli nokta ise tırnağa fırça darbesi gerçekleştirmemektir. Bunu, ojeyi ortadan boylamasına düz çizgi şeklinde sürerek ve daha sonra kenarında kalan boşlukları yine dikine tek hamlede uygulayarak kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ancak sürme işleminin tamamlanması, oje uygulamasının tamamen sonlandığı anlamına gelmemektedir. Pürüzsüz ve estetik bir deneyimi tamamlayıcı başka işlemler de bulunmaktadır.

 

Tamamlayıcı ve Koruyucu Unsurlar İle Pürüzsüz Güzellik Sağlayın

 

Oje uygulamayı kolaylaştıran tekniklerin yer aldığı ön hazırlık ve sürme işlemi haricinde, işlem sonrası gerçekleştirilmesi gereken bakım unsurları da büyük önem taşımaktadır. Kolay oje sürme teknikleri arasında belki de en bilinen ve yaygın kullanılan kulak çöpü yöntemidir. Uygulama sonrasında gerçekleştirilen bu teknik ile kulak çöpünü asetona batırıp dikkatli biçimde tırnak kenarlarına bulaşan ojeleri rahatlıkla silebilirsiniz. Bu işlemin ardından hızlı kuruma sağlamak amacıyla tırnaklarınızı soğuk suya tutarak 1-2 dakika bekletmeyi de deneyebilirsiniz.

 

Tüm bunların haricinde, tırnak bakımı ve oje sürme işleminin ardından nemlendirici kullanılması ojelerin kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayacak, estetik görünümün korunmasına katkıda bulunacaktır. Unutulmamalıdır ki; kolay oje sürme teknikleri aşamalarındaki tüm unsurlar birbiriyle bağlantılıdır ve hiçbir aşama atlanmadan özenle uygulanması gerekmektedir.

 

Kolay Oje Sürme Teknikleri Yenilikçi Ürünler İle Çok Daha Pratik

 

Günlük bakım rutinlerinde kullanılan birçok yöntemleri gibi kolay oje sürme teknikleri de kadın dünyasının belki de hayat kurtarıcı unsurları olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak son dönemlerde piyasada çeşitli marka ve firmaların üretmiş olduğu kolaylaştırıcı ürünler ile birçok teknik ve yöntem daha da kolay bir hal almış, özellikle oje sürerken yaşanan vakit kayıpları ortadan kaldırılmıştır.

 

Daha önce bahsetmiş olduğumuz kolay oje sürme teknikleri her ne kadar oje sürmeyi daha kolay ve pratik hale getiriyor olsa da bazı kadınlar uygulama sırasındaki hata payını ve yol açtığı vakit kayıplarını çeşitli ürünler ile ortadan kaldırmayı başarmıştır. Örneği, French Manikür uygulaması için French Manikür yüzükleri kullanırken, oje sürme sırasında gerçekleşebilen taşma problemi için oje sürme bantlarını tercih etmeye başlamışlardır.

 

Siz de oje sürerken hata payını sıfıra indirmek, güzelleşirken aynı zamanda keyif almak ve vakit kayıplarını ortadan kaldırmak isteyenlerdenseniz, Mara ile güzellik ve bakım rutinlerine yeni bir bakış açısı kazandıran ürünleri keşfedin. Nail Art kategorisinde bulunan Likid Oje Sürme Bandı ya da French Manikür Yüzükleri ürünleri ile daha pürüzsüz ve estetik bir oje deneyimi yaşama zamanı.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR